Стародавні руїни: загадки минулого

Як жили наші предки? Які були традиції і звичаї? Ці питання цікавлять не тільки істориків і мисливців за старовиною, але і простих мандрівників. Щоб зрозуміти наше життя сьогодні, іноді варто заглянути в минуле. На щастя, у нас є така можливість завдяки древнім пам'яткам архітектури, які хоч і перетворилися на руїни, але все ще можуть повідати нам дещо про минулих тисячоліттях.

Одне з найнеймовірніших древніх споруд знаходиться на Шрі-Ланці. Вдалині океану в гущавині лісу нерухомо стоїть Левова скеля, яка стала ідеальним фундаментом для фортеці стародавнього царя Кассапа - Сигирии. Юнак воздвигнул вражає красою і могутністю комплекс, щоб сховатися від свого молодшого брата, у якого він силою відібрав престол. Завдяки цій трагічною історії сьогодні ми можемо насолоджуватися чудовим поєднанням природи і рукотворних архітектурних споруд. Прогулюючись по руїнах, можна подумки перенестися в іншу епоху і вдатися марень. А потім піти милуватися на себе в чудове дзеркало, сконструйоване із спеціального фарфору.

З дрімучих східних лісів прямо вирушаємо на просторі луки Туманного Альбіону, в Стоунхендж. Ця споруда з гігантських каменів вже давно не дає спокою вченим світу. Хто, як і навіщо побудував цей комплекс? Для чого він призначався і чи має практичне застосування? Така загадковість цього місця не залишає байдужим нікого. Як би там не було, а кожен, що побував одного разу серед цих «велетнів», стверджує, що відчув якусь потужну, специфічну енергію, що ще більше стимулює вчених розгадувати цю загадку. Це місце, де виникає незліченна кількість питань, відповіді на які сучасному людству поки, а бути може - вже, не відомі.

Ще одне неймовірне споруда з каменя вже тисячі років стоїть в Йорданії. Однак тут не виникає питань - навіщо і чому. Але хвилює лише одне - як? Яким чином змогли побудувати люди, що жили до початку нашого літочислення, місто в скелі? Петра дивує своєю величністю. Величезні склепіння, витончений стиль і витонченість - і, здається, що все це виліплено досвідченим майстром з податливою глини, а не з каменю. Це місто врізається в пам'ять і змушує повертатися до нього знову і знову.

Ну, і звичайно, найвідоміші руїни в світі знаходяться в Італії. Колізей - візитна картка Риму, фантастичний пам'ятник архітектури часів античності. Історики стверджують, що саме Колізей був ареною для битв гладіаторів. На символ Римської імперії щорічно приїжджають подивитися мільйони туристів з усього світу. А «каліцтва» будівлі, що з'явилися від невблаганного часу, роблять Колізей ще більш дивним, і нагадують, що ніщо не вічне.

З давніх книг ми черпаємо мудрість колишніх поколінь, а завдяки руїнам малюємо картину не тільки їх духовного, але й земної, тілесної життя, що розширює наш кругозір і підштовхує нас до нових роздумів про сьогодення.

Похожие страницы: