Все для туристів: чим відрізняється duty free від tax free?

Подорожувати можна не тільки із задоволенням, але і з користю. І мова зараз йде не про набуті знання, враженнях або нових знайомствах, а про практичність і економії. Так-так, поїздки в далекі країни не завжди спустошують наш гаманець, а іноді навіть наповнюють. А трапляється це завдяки давно відомим всім магазинам duty free і ще не дуже популярним відділенням tax free. Якщо Ви хочете повертатися додому не тільки з враженнями, а й з грошима, Вам обов'язково треба детальніше дізнатися про ці послуги.

Почнемо з улюбленого туристами duty free. Найчастіше магазини з такою вивіскою зустрічаються в аеропортах, на вокзалах або в прикордонних зонах. Duty free пропонують покупцям товари, у вартість яких не включено ПДВ, що робить ціни в магазині більш ніж привабливими для туристів. Такі магазини розміщуються найчастіше за стійками митного контролю. Тобто скористатися ними можна, коли Ви вже пройшли паспортний контроль і скоро покинете країну. ПДВ у різних країнах може відрізнятися, але майже скрізь він коливається в межах 20-25% від вартості товару, саме такою і буде знижка на всі товари в duty free. Однак вибір в магазинах убогий, і широкої душі туриста, на жаль, розгулятися ніде. Найчастіше асортимент таких магазинів обмежується алкогольними напоями, тютюновими виробами, солодощами та парфумерією. Проте, в магазинах duty free завжди є попит, адже кожен хоче зробити вигідну покупку, навіть якщо вона йому не дуже потрібна.

Не дуже давно з'явився й інший вид магазинів - tax free. Такі магазини розміщені найчастіше не в прикордонних зонах, а в місті. Якщо це tax free, то в магазині завжди буде вивіска, яка нагадуватиме про це покупцям. Умови економії в цих магазинах дещо відрізняються від duty free. Тут продаються товари, в ціну яких входить ПДВ, але з вартості яких пізніше можна буде повернути деяку суму. Ця сума не залежить від ПДВ і фіксована в кожній країні. Повернути гроші Ви зможете тоді, коли будете залишати країну. На митному контролі необхідно буде знайти стійку з поміткою tax free, де потрібно пред'явити чек про покупку з митним штампом, саму покупку з цілими і незірваних бирками і свій паспорт. При дотриманні всіх правил Вам на місці повернуть гроші готівкою. Відсоток повернення від вартості покупки, як правило, не перевищує 16-18%. Також Ви можете заповнити спеціальну анкету і отримати гроші на свою кредитну карту. В магазинах tax free асортимент, як правило, більше, але тут є і свої обмеження. Наприклад, в деяких країнах існує мінімальна вартість покупки, з якої Вам можуть повернути відсоток. Також в різних країнах діють свої терміни дійсності митної печатки, тобто періоду часу, протягом якого Ви зможете повернути гроші. Все це не можна забувати, якщо Ви хочете зробити вигідну покупку і залишитися задоволеним.

Країни, орієнтовані на туристів, роблять все, щоб залучити на свої землі більше мандрівників, а нам, у свою чергу, залишається тільки користуватися створеними для нас благами. Не пропустіть свій шанс повернутися додому із заморськими обновками та подарунками, які не прорвавши діру в своєму бюджеті.

Похожие страницы: