Чартерні рейси - це нерегулярні авіаперевезення

Туризм - це величезна стаття доходів до бюджету для будь-якої країни, а також «хліб» готельного бізнесу, екскурсійних бюро і, звичайно, транспортної системи, зокрема аеропортів. Авіаперельоти стали невід'ємною частиною нашого життя, адже дозволяють опинитися в найвіддаленіших куточках земної кулі за короткі проміжки часу. Однак і в системі аероперевозок бувають збої: завантаженість напрямки або ж будь-які технічні неполадки можуть зіпсувати всі Ваші плани. Але постраждаєте в цій ситуації не тільки Ви, але і турфірма, у якої Ви купив путівку, або авіаперевізник. А подвійна невдача - це вже серйозна причина шукати запасні варіанти. На сьогоднішній день найкраща страховка від «зірваних» авіаперельотів - чартерні рейси.

Що це таке і коли слід про таку можливість згадати?

Чартерні рейси - це нерегулярні авіаперевезення, які виконуються при неможливості доставити пасажирів з пункту А в пункт В, посадивши їх на регулярний рейс.

Неможливість вилетіти регулярним рейсом може бути викликана багатьма причинами. Найпоширеніша з них - це завантаженість певних напрямків в сезон. Наприклад, немає сенсу організовувати чартерні рейси до Греції взимку, зате влітку цей напрямок надзвичайно потребує нерегулярних авіаперевезеннях.

Не дивлячись на свою «другорядність», чартерні рейси користуються популярністю серед багатьох туристів. Головна перевага чартеру - низька вартість квитка. Через те, що чартерний рейс незапланований і, як правило, затверджується за кілька днів до вильоту, коли більша частина пасажирів вже купила квитки на регулярні рейси, вартість перельоту значно нижче. Часом ціна перельоту на чартері може бути на 30-40% нижче перельоту за аналогічним маршрутом на регулярному рейсі. Однак у цього переваги є зворотна сторона - квитки на чартер неповоротні, оскільки перевізник хоче продати всі квитки, і досягає він своєї мети якраз завдяки зниженню цін до мінімуму.

Визначення чартерних рейсів, як «нерегулярних», говорить сама за себе. Наприклад, Ви не зможете вибрати дати перельоти чартером, які Вам зручні. Така ситуація виникає через те, що чартери, як правило, планують свої маршрути таким чином, щоб одних пасажирів доставити в пункт призначення, а інших одразу звідти забрати. Через це виходить, що найпоширеніші тимчасові проміжки прильоту і відльоту чартерними рейсами - це 3-4 або 7-14 днів.

Вирішальним аргументом не купувати квиток на чартерний рейс для більшості пасажирів виступає відсутність квитка на руках. Квиток на чартер Вам видадуть в кращому випадку ввечері напередодні вильоту, а в гіршому - вже в аеропорту перед реєстрацією. Невідчутність послуги лякає більшість людей, і в підсумку вони воліють платити дорожче, але бути впевненими в тому, що вони вилетять.

Не дивлячись на всю нестабільність чартерних рейсів, це все ж відмінна можливість для багатьох мандрівників. Адже саме чартерні рейси літають туди, куди регулярні рейси відправляються дуже рідко, наприклад, раз на тиждень. Також це непоганий спосіб викрутитися із ситуації, коли про поїздку стає відомо буквально за кілька днів до вильоту. Чартерні рейси завжди прийдуть на допомогу.

Звичайно, чартер - це не те, що зробить Ваше життя безтурботної і стабільною. Тут завжди присутній ризик. Однак, якщо Ви хочете заощадити і не шукайте легких шляхів, то чартерні рейси Вам неодмінно будуть до вподоби.

Похожие страницы: