Піший похід припускає постійний рух

Збираючись на курорт, ми ретельно підходимо до вибору готелю, слухаємо відгуками друзів, цікавимося, де в окрузі можна буде смачно і недорого пообідати. Всі ці дії, безумовно, дуже логічні, адже від того, наскільки ґрунтовно ми підготуємося до поїздки, будемо залежати наш комфорт на відпочинку. Але деякі люди вважають за краще пожертвувати гарячою водою, м'якою ліжком і вишуканими стравами. Замість цього вони вибирають свіже повітря, піші прогулянки і нічліг біля багаття. Ось їх турбують зовсім інші речі. І в першу чергу - це одяг.

Піший похід припускає постійний рух незалежно від погодних умов, і одяг, яка буде на Вас, повинна сприяти отриманню задоволення від процесу, а не навпаки. Напевно, найважливіше в поході - це взуття.

Взуття ні в якому разі не повинна Вам бути маленькою або великий. Нога в черевику повинна сидіти як лита. Як правило, в похід надягають трекінгові черевики. Не дивлячись на те, що вони повністю закриті, навесні і восени в них не буде жарко, оскільки у всіх похідних черевиках зараз використовуються спеціальні тканини, які дозволяють нозі дихати. Закрите взуття врятує Вас від кліщів, комарів та інших комах. Однак влітку може бути все-таки жарко в черевиках. Тоді можна вибрати легкі трекінгові кросівки або сандалі. Проте, як у закритій, так і у відкритому взутті підошва повинна бути твердою, щоб охороняти ногу від нерівностей рельєфу. Також не завадить обробити взуття спеціальними вологовідштовхувальними засобами, оскільки мокрі ноги - вірний шлях захворіти.

Далі вибираємо штани і кофту. Влітку це мають бути легкі синтетичні штани, що не сковують рухів. Звичайно, можна надіти і шорти, але в них підвищується ризик пошкодити ноги об гілки або стати жертвою комах. Однак в запасі треба мати і те, і інше.

Верхня частина похідного гардероба повинна складатися з футболки, теплої кофти і вітровки. Футболку можна брати як бавовняну, так і синтетичну. Можливо, перша буде приємніша до тіла, але друга краще відводить піт і набагато швидше сохне, що робить її незамінною річчю в поході. Також не забудьте взяти в похід кофту. В ідеалі це має бути легка флиска. В зимовий похід можна взяти кілька флісових кофт і надіти один на одного. Не варто брати вовняні речі - вони дуже важкі і довго висихають. Звичайно ж, річ, без якої в поході ніяк не обійтися - це вітровка. Вона повинна бути легкою і одночасно досить теплою, і, безумовно, захищати Вас від дощу і вітру. Не економте на цій речі, адже краще витратитися, ніж потім весь похід мерзнути і мокнути.

Зверніть увагу і на натільну термобілизну. Сучасні технології максимально полегшують активний відпочинок, створюючи унікальні продукти, які відводять від тіла піт і, не дивлячись на декілька шарів одягу, дозволяють тілу дихати. Користь термобілизни неможливо переоцінити: в холодну пору року воно зберігає тепло, а в спекотне - залишає тіло сухим.

Інші речі, наприклад, шапка, шарф або рукавички - опційні. Завжди непогано мати запасний варіант, однак якщо Ви не хочете прогинатися під вагою рюкзака, краще обмежити свій гардероб тільки необхідним.

Похожие страницы: