Мальдівська республіка

Мальдівська республіка розташована на 20 атолах в Індійському океані. Загальна площа всіх 1192 островів архіпелагу Мальдівського - трохи більше 300 кв. км, причому обітаеми всього 200 з невеликим островів.

Клімат Мальдів - класичні тропіки, сухий сезон з листопада по березень і сезон дощів з червня по серпень. Рослинність Мальдів, як і рослинність більшості коралових атолів, не блищить різноманітністю. На Мальдівах немає озер і річок - тобто вони зовсім відсутні. Джерела щодо прісної води - колодязі та резервуари, які заповнюються лише під час дощу.

Історія Мальдів почалася близько 2000 років тому, коли поселенці з Шрі-Ланки та Індії перебралися на ці мирні коралові острови. В V-VII століттях «корінне» населення було розбавлене прийшлими персами і арабами, які, втім, були такими ж мирними жителями. Історію визвольних воєн Мальдівська республіка починає в 1558 році, коли португальці захопили столицю - Мале. Втім, буквально через 15 років, 1573 року португальці були вигнані з островів. Їх долю повторили і голландці.

Більш успішними загарбниками виявилися англійці - великодосвідчені колонізатори. З 1887 року Мальдіви були проголошені протекторатом Великобританії. Майже сто років протрималися англійці при владі - і в 1965 році, після відчайдушного бунту місцевого населення, були змушені визнати незалежність Мальдивов.

11 листопада 1968 - знаменна для Мальдів дата: саме в цей день на мапі світу офіційно з'явилася нова незалежна держава, Мальдівська республіка. Перші 30 років життя молодої республікою правил один і той же президент, Маумуна Абдул Гайюм, залізної рукою ограничивавший цивільні права і свободи населення. І тільки в 2005 році, після значних заворушень, були дозволені політичні партії; в 2008 році був проведений перші в історії незалежних Мальдів президентські вибори, в яких брали участь вже кілька кандидатів. Мохамед Нашид - перший президент Мальдів, обраний всенародним голосуванням.

Економіка країни грунтується в основному на туристичному секторі та рибальстві. Багата рибою, бананами і кокосами, Мальдівська республіка бідна рештою продуктів харчування - практично всі вони імпортуються. На експорт йде риба, якої Мальдіви багаті, і поштові марки.

Необхідні місцевому населенню побутові дрібниці також або експортуються, або (значно рідше) виробляються власними силами.

Практично всі жителі Мальдівської республіки - мусульмани. Це потрібно мати на увазі тим, хто звик розслаблятися на курортах з келихом алкогольного коктейлю. Тут вживання алкоголю дозволяється тільки в барах і ресторанах готелів. Цікаво, що продавати Вам алкоголь будуть наймані працівники з Індії і Шрі-Ланки - Мальдівська республіка забороняє своїм громадянам навіть торгувати забороненим продуктом.

Взагалі з досліджень Мальдівська республіка славиться досить суворими законами як для своїх, так і для чужих. Строгості починаються прямо з митниці. Сюди не можна провозити алкогольні напої, салямі, порнографічним матеріали будь-якого типу, наркотики. Корали (як живі, так і мертві) виводити з країни можна; це кримінальний злочин. Також заборонені до вивезення вироби з рідкісного чорного корала (крім сертифікованих), панцири морської черепахи та вироби з них, а також предмети, знайдені на дні моря. Це все вважається надбанням республіки.

Похожие страницы: