Поради для відпочинку на Мальдівах

Мальдівські острови стали улюбленим місцем завсідників модних курортів: анонімних російських чиновників, знаменитостей, "олігархів", і тих, хто хоче стильно відпочити, не привертаючи до себе уваги і не зраджуючи своїм звичкам. «Мальдіви - сонячна сторона життя», - свідчать заголовки туристичних буклетів. Однак це далеко не все.

Мальдіви складаються з безлічі атолів, що чимось нагадують бульбашки на поверхні океану. На кожному острові ви неодмінно знайдете недоторканий пляж білосніжного піску і спокійні лагуни, а оточують більшість атолів барвисті коралові рифи, що йдуть в нескінченну гладь моря. Занурення з аквалангом або підводне плавання серед цих рифів - один з найбільш пам'ятних моментів поїздки на острови навіть для тих, кого не можна назвати майстерним плавцем.

Острівні курорти Мальдів призначені для відпочиваючих, що приїжджають з-за моря на тиждень або на десять днів. Більшість туристів проводить весь цей час на одному курорті, загоряючи, купаючись в теплій воді і досліджуючи чудеса підводного світу. Але зараз з'явилося більше можливостей і для незалежних мандрівників, які мають намір самостійно познайомитися з атолами, - на Мальдівах відкриваються нові регіональні аеропорти і готелі. Столиця Мальдів, Мале, єдиний легко доступний для незалежного мандрівника місто, що привертає можливістю поспостерігати за повсякденним життям островів. З цією ж метою можна організувати поїздку на човні-дхоні або взяти участь в «водному сафарі» - подорож від одного атола до іншого, в ході якого можна помилуватися різними островами.

Мальдівські острови приваблюють туристів вже багато століть. Цікаво, однак, що культурний вигляд островів досі залишається невизначеним - їх не можна з упевненістю віднести ні до азіатської, ні до средневосточной культурі. Навіть вплив розташованих по сусідству Шрі-Ланки та Індії тут майже непомітно. Після відпочинку на Мальдівах будь-яке інше мандрівці здасться вам нестерпним. Все, з чим може зіткнутися приїжджий, тут відбувається спокійно, просто і без стресів. Жителі Мальдівських островів - щедрі, гостинні люди, хоча й трохи стримані. Не варто очікувати, що до вас відразу ж кинуться з розпростертими обіймами; швидко виникла дружба швидко забувається.

Кожен, хто скаже вам, що Мальдіви нудні, швидше за все, сам нудний чоловік. Але оскільки більшість туристів приїздять на заздалегідь сплановані канікули і проводять весь відведений для відпочинку час на острівному курорті, рекомендованому турагентом (який, швидше за все, ніколи там не бував), когось може спіткати розчарування.

Навіть якщо ви не збираєтеся ліниво ніжитися під променями тропічного сонця на білому піску коралових пляжів, пірнати в бірюзових водах лагун і занурюватися з аквалангом в пошуках дивовижних коралових рифів, ловити рибу чи займатися віндсерфінгом, висаджуватися на справжньому безлюдному острові або потягувати екзотичні коктейлі в очікуванні вишуканого вечері, для вас все одно знайдеться безліч можливостей отримати задоволення - наприклад, познайомившись із способом життя мальдивцев, відрекомендовується відвідувачам воістину ідилічним і яким самі жителі Мальдів, мабуть, пишаються.

Похожие страницы: