Як правильно відпочити

Сучасний спосіб життя вимагає максимальної енергії, постійного контролю та уваги. Тому ділові люди часто страждають хронічною втомою. Деякі питання необхідно вирішити негайно, тому ми повністю віддаємося роботі, сімейних справах. У подібній суєті проходить весь день. Наступний день також насичений подіями, питаннями, які потрібно терміново вирішити. Ділові люди встигають все, але на відпочинок часу вже не залишається. Це і є хронічна втома - синдром, з яким потрібно боротися. Адже заряд сил і бадьорості, отриманий після гарного відпочинку, позитивно позначиться на вашому здоров'ї та працездатності.

Основні правила відпочинку

ВІДПОЧИВАТИ ДО ТОГО, ЯК НАСТУПИТ ВТОМУ

Складно повірити, але на відпочинок теж потрібні сили. Ви не повинні приходити з роботи втомленими або виснаженими, щоб не залишалося енергії навіть на просту прогулянку. Так ви не даєте собі нормально відпочити, організм постійно перебуває в стресі. Тому на прогулянку, читання або заняття фітнесом необхідно залишати сили. Не можна всю енергію віддавати роботі, відпочивати потрібно вміти.

Краще відразу позбутися від невеликої втоми, адже вона пройде швидко, і знову можна буде займатися робочими справами. Сильна втома може вплинути на здоров'я, а з наслідками її доведеться довго справлятися.

Потрібне дотримання режиму праці та відпочинку, тобто відпочивати перед тим, як настане втома, а не після. Так можна добитися найбільш результативної роботи, набиратися сил, що не відчуваючи втоми протягом усього дня.

ВІДПОЧИНОК - ЦЕ ПЕРЕМЕНА ДІЯЛЬНОСТІ

Це вираз знайоме багатьом. Воно має раціональне зерно, тому завжди згадуйте про зміни, якщо почнете втомлюватися.

Вважається, що навантаження на наш організм розподіляється за трьома частинами - Тіло, Розум і Душа. Залежно від виду діяльності працює та чи інша частина організму. Необхідно поетапно навантажувати себе, розділяти навантаження на розум, душу і тіло, чергувати її протягом дня. Тоді ви не будете відчувати втому, а робочий день стане справжнім відпочинком.

Важливо поєднувати інтелектуальну працю з фізичною. Завжди розбавляйте свою діяльність зарядкою, прогулянкою, вправами. Так мозок буде відпочивати, готуватися до нового робочого етапу. Навіть зміна однієї інтелектуальної діяльності на іншу може давати мозку потрібний відпочинок. Різні клітини відповідають за виконання різних видів діяльності, тому таке чергування також позбавляє від втоми і дозволяє не тільки відпочити, а й сприяє підвищенню працездатності і розумової активності.

ЗДОРОВИЙ СОН

Найкраще після трудового дня гарненько виспатися. Сон приводить в норму функціонування нервової системи людини, всі органи відпочивають і відновлюються. Засипати потрібно природним чином, тільки здоровий сон позитивно впливає на наш організм. Після необхідної кількості годин, проведених у ліжку, ви відчуєте справжній прилив сил і енергії. Тоді всі робочі справи виконуватимуться швидко і легко.

Основною проблемою здорового сну є порушений режим дня. Якщо ви віддасте перевагу подивитися вночі кіно замість відходу до сну в призначений час, то це може негативно позначитися на вашому здоров'ї. Можливо, кілька років тому ви прекрасно переносили нічні прогулянки і дискотеки, безсонні ночі. І такий спосіб життя не позначався на самопочутті або зовнішньому вигляді. Але по закінченні декількох років можна помітити, що нічний спосіб життя не кращим чином впливає на працездатність і здоров'я. Необхідно берегти свій організм, давати йому необхідну кількість годин сну. Уміння відпочивати вночі - це запорука бадьорості.

Для гарного самопочуття потрібно від 7 до 8 годин сну. Ця цифра у всіх відрізняється, деякі можуть нормально висипатися і за 5-6 годин. Іноді проблемою стає не час, відведений на сон, а його якість. Можливо, ми даємо собі достатньо годин, але постійно прокидаємося вночі, довго ворочаємося в ліжка. Для нормального засипання є декілька порад.

Якість сну залежить від нервової системи, якщо вона збуджена, то буде потрібно більше часу на засинання.

Зняти напругу допоможе прогулянка на свіжому повітрі за кілька годин до сну. Також заспокоює прийняття душу.

Спати потрібно в комфортній ліжку на чистій білизні.

На допомогу -> «Як швидко заснути», «Як боротися з безсонням».

Важливий момент, який впливає на якість відпочинку - це пробудження. Прокидатися теж потрібно правильно, щоб днем почувати себе добре. Відразу вставати з ліжка не варто. Підготувати організм до роботи і розігнати кров допоможуть потягування. Робити це потрібно до тремтіння (зверніть увагу на друзів наших менших, кішок і собак, як вони прокидаються).

Похожие страницы: